Przydatne informacje na temat tego, jak sprawnie sprowadzać różne towary z krajów azjatyckich.

Obecnie świat nasz otacza jedna wielka pajęczyna szlaków handlowych. Obecnie nie ma żadnego problemu, żeby kupić coś w dalekiej Azji, opłacić przesyłkę i po kilku tygodniach dostać zamówienie. W kraju nadawcy wszystko zostanie bezpiecznie spakowane do kontenera, później przetransportowane na statek i na zakończenie dostarczone do docelowego portu, gdzie zostanie wszystko rozładowane. Obecnie transportami kontenerów między Azją a Europą czy Ameryką zajmują się wielkie statki, zwane także kontenerowcami. Największe z nich osiągają długość około 400 metrów i potrafią jednorazowo zabrać na pokład blisko 20 tysięcy TEU. Pomiędzy najważniejszymi portami na świecie transport drobnicowy korzysta właśnie z tak pojemnych jednostek, natomiast rozwożeniem kontenerów już po rozładowaniu zajmują się mniejsze statki, mające ładowność kilku tysięcy jednostek. Dzięki temu kontenery będą pokonywać coraz mniejszymi statkami większą część drogi do docelowej lokalizacji, ostatnią część trasy spędzając albo na tirze, albo na wagonie kolejowym.
Read More »

Jakimi uzdolnieniami musi pochwalić się uczeń zawodówki, żeby w przyszłości znaleźć pracę w zawodzie mechanika samochodowego

Autoserwis bądź serwis samochodowy jest wymarzonym zakładem pracy dla wielu młodych chłopaków. Zainteresowanie samochodami rozpoczyna się jeszcze w dzieciństwie, lecz dopiero w dojrzałym życiu takie hobby ma szansę na pełną realizację. Wielu ekspertów rynku pracy informuje, że najkorzystniej pracować w zawodzie, który ma sporo wspólnego z naszymi zainteresowania. Wtedy do pracy chodzi się z przyjemnością, a nie tylko z poczucia konieczności. A dla szefa taki pracownik to prawdziwy skarb.
Read More »