Kilka istotnych informacji o imporcie z krajów azjatyckich, jak w odpowiedni sposób zorganizować transport zakupionych towarów.

W dobie międzynarodowego handlu w sumie nie ma większego znaczenia, gdzie się kupuje swoje produkty. Po całym świecie krążą w każdą stronę kontenerowce, jakimi dostarczyć można towar z każdego miejsca, o ile oczywiście będzie to opłacalne. Jednym z najpopularniejszych miejsc, z których kupuje się najróżniejsze towary, są Chiny, uznawane przez niejednego za światową fabrykę wszystkich dóbr. Faktycznie w ostatnim czasie kraj ten bardzo intensywnie pracował na taki wizerunek.
Read More »

Instalacje przemysłowe – co trzeba wziąć obecnie w pierwszej kolejności pod uwagę?

Przemysł rozwija się obecnie bardzo szybko. Jest to spowodowane przede wszystkim wysokim poziomem naukowym i technicznym. Nowoczesne maszyny umożliwiają szybką produkcję, przy minimalnym nakładzie kosztów. Praca ludzka coraz częściej staje się całkiem niepotrzebna. Zakłady przemysłowe bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że muszą korzystać z oferowanych nowinek technicznych, aby sprostać oczekiwaniom rynku oraz konkurencji.
Read More »

Spedycja we własnym zakresie. Interesujące rady

By odpowiednio to rozwiązać, mamy dwie opcje. Po pierwsze można prowadzić przewóz we własnym zakresie. Wiąże się to oczywiście z dużymi nakładami finansowymi na początek. Należy zakupić ciężarówki, zatrudnić kierowców, w zasadzie stworzyć osobny dział w firmie. Ważne również jest, żeby poznać dokładnie wszelkie aspekty prawne dotyczące transportu, szczególnie za granicę. To też może wymagać zatrudnienia następnej osoby.
Read More »