Dowiadujemy się czym naprawdę jest spedycja międzynarodowa?

W szybkim tempie rozwijająca się wymiana towarowa to głównie rezultat otworzenia granic. Zamiana odbywa się na rozmiar światowy, dlatego tak duże format ma transport kupiecki, transport lotniczy. Jest to gałąź transportu, która kaptuje coraz większą grupę klientów, a to skutkuje większą ilością organizowanych spółek przewozowych. Oczywiście są to spółki o zróżnicowanej wielkości proponujące różne usługi dla przykładu transport małych przedmiotów na małe odcinki, ale potrzeby rynku i popyt klienteli bardzo często obliguje spółki do inwestowania w nowe rozwiązania przykładowo transport kontenerowy.
Read More »

dlaczego warto skorzystać z tej formy obróbki mechanicznej?

Jednym z najpopularniejszych materiałów, które doskonale nadają się do takiego, by obrabiać je poprzez cięcie laserem będzie stal kwasoodporna. Taki materiał doskonale wolno formować właśnie za pomocą lasera. Dzięki temu wykrawanie ciężkich kształtów w stali jest bardzo łatwe.
Dlaczego należy korzystać z tej możliwości obróbki materiałów? Jakie są minusy i plusy takiego rozwiązania? Lub cięcie laserem jest odpowiednie do wszelkich zastosowań danego materiału? Jak wiadomo, w ostatnich latach przycinanie rozmaitych tworzyw za pomocą lasera stało się niezwykle modne.
Read More »

Precyzja i użyteczność części maszyn przemysłowych – śruby, zaciski, pierścienie

Specjaliści potwierdzą, że jeśli chodzi o maszyny duże znaczenie ma precyzja. Oznacza to, że nawet drobne elementy, takie jak śruby kulkowe, łożyska, czy pierścienie zaciskowe, powinny być wykonane z zadbaniem o najmniejsze detale, ponieważ od ich konstrukcji i parametrów zależy w znacznej mierze funkcjonalność całego układu, do którego budowy są dedykowane.
Read More »